GoudAder-lezingen seizoen 2026-2028
De Tien Woorden
oude woorden, nieuwe betekenis

Welke lezing staat er nog  op het programma?

Binnenkort worden de sprekers en het volledige programma van het seizoen 2026–2027 op deze website bekendgemaakt.

Vrijwel iedereen kent ze: de Tien Geboden. Maar zijn het eigenlijk wel geboden? Of zijn het, zoals de Bijbel ze zelf noemt, Tien Woorden – woorden die mensen uitnodigen tot vrijheid, menselijkheid en een leven in verbondenheid?

In het seizoen 2026–2028 staat Goudader stil bij deze eeuwenoude tekst. Niet om eenvoudige antwoorden te geven, maar om samen te ontdekken hoe deze woorden verrassend actueel blijken te zijn. Wat zeggen zij over vrijheid en verantwoordelijkheid? Over waarheid, rust, verlangen, familie en de manier waarop wij met elkaar samenleven? En welke betekenis kunnen zij hebben in een tijd waarin zoveel zekerheden lijken te verdwijnen?

Het programma 2026–2027

In het eerste seizoen staan de eerste vijf Woorden centraal. De lezingen nemen u stap voor stap mee langs de tekst, de geschiedenis en de actualiteit:

1. Ik ben de Heer. Een inleidende lezing over de context en achtergrond van de Tien Woorden én de vraag: wat is nu eigenlijk het eerste gebod?
2. God niet verbeelden. Maar als je dat toch doet… hoe ziet God er dan uit? Een lezing over God in de kunst.
3. Ik eerbiedig. Hoe worden Gods naam en religie vandaag ingezet voor politieke en ideologische doelen?
4. Deze dag is heilig. De kunst van het ophouden. Over de sabbat, rust en de wijsheid van de kloosterspiritualiteit.
5. Ik respecteer mijn afkomst. Over het eren van vaders en moeders. Een verrassende verkenning vanuit de Bijbel én de systemische psychologie.

Verwacht geen oppervlakkige lezingen, maar inspirerende avonden waarin Bijbel, geschiedenis, filosofie, kunst, spiritualiteit en actuele maatschappelijke vragen elkaar ontmoeten.

Tien woorden uit een ver verleden –
misschien juist de woorden die wij vandaag opnieuw mogen horen.

Praktische informatie voor de lezingen in De Veste

Tijdstip: 20:00 -22:00 uur
Locatie: Alle lezingen worden gehouden in De Veste, Ridder van Catsweg 300, 2804 RS Gouda
Kosten: 5 euro incl. koffie/thee (contant of via QR-code).
U kunt het bedrag ook overmaken op rekeningnummer NL34INGB0000666089 t.n.v. Wijkkas Wijkgemeente De Veste o.v.v. lezing GoudAder.
Reserveren is niet nodig.

De lezingen zijn ook online te volgen via:
Wijkgemeente De Veste Gouda - YouTube ( onder ‘ live’)
U kunt hier ook de eerder uitgezonden GoudAder lezingen  terugvinden. 
Ook als u de lezing online volgt, stellen wij een bijdrage van 5 euro zeer op prijs.

GoudAder organiseert lezingen in Gouda. Het woord ‘goud’ geeft aan dat we iets willen opdiepen dat kostbaar kan zijn. Het  woord ‘ader’ verwijst naar levensader; het gaat om iets essentieels, om levenskracht. GoudAder organiseert dus lezingen die de diepte ingaan.